top of page

TRANS CARPATHIA  RALLY

 Adventure Kategória

Logo bez roku.png
IMG-20210729-WA0008.jpg

Na ceste za dobrodružstvom

KATEGÓRIA ADVENTURE

Trans-Carpathia
Letná Expedícia 2022

22. - 29. Júl 2023

"Na tie najkrajšie miesta, nevedú asfaltové cesty...

Ak by aj viedli, mnohí z nás sa im s radosťou vyhneme..."

 

Orientačná rally, ktorej cieľom je skutočné dobrodružstvo. To znamená nevedieť, kam ideme, čo všetko na nás čaká a či to zvládneme až do cieľa.


Našim poslaním sú zážitky. Objavovanie a prekonanie strachu z neznáma. Putovanie po tých najkrajších, neznámych a najzaujímavejších miestach na konci sveta, kam nevedú asfaltové cesty. Autom za pár drobných. Pretože obísť svet expedičným autom s vyhrievaným volantom je skrátka nuda.

Info 1

Štart -  22. Júla 2023 :)

Momentálne aktualizujeme stránky Letnej Edície ;) Detailné info pre letný ročník 2023 sa dozviete už čoskoro tu a tiež na našom Facebooku.
Registrácie budú spustené po novom roku! :) 

mapa.jpg

"Vedieť kadiaľ ísť je nuda"

Dobrodružstvo nezažiješ sledovaním žiadnej presne danej trasy. To začína vtedy, keď sa stratíš."  Ukryté navigačné body Ťa povedú až k cieľu, ale cesta, ktorou sa k nim dostaneš, závisí na Tebe!

Kam ideme?

Trasa 2022

Slovensko - Rumunsko, Karpaty, Transylvánia.

IMG_20210916_135250.jpg

Cestou,       

           Necestou...

Asfalt - znamená pohodlie...

Ale tiež okresáva možnosti toho, čo môžete vidieť. Trasa kategórie Adventure vedie často dobrodružnými cestami bez asfaltu, ktoré vás dovedú na jedinečné miesta, kam by ste sa inak nikdy nedostali... 

 

Pocestujete nádhernou prírodou. Nespevnenými cestami, lesmi aj horami. Dolinami, zabudnutými dedinami, lúkami, cez potoky a rieky. Odľahlými a krásnymi miestami na konci sveta na ktorých nenájdete signál a oddýchnete si od bežného sveta. 

Trans-Carpathia
Adventure Rally

VOZIDLÁ

auto.jpg

Autom do tisíc Eur

Vozidlo musí spĺňať aspoň jednu podmienku:
1. Zoženieš ho do 1000 Eur
2. Alebo staršie než 20 rokov

3. Alebo objem do 1300ccm.

Ťažké off-roady sú zakázané.

IMG-20210729-WA0006.jpg
IMG_20210610_173004.jpg

Autom do tisíc Eur

Cestovať Land-roverom s vyhrievaným volantom a masážnou sedačkou nie je dobrodružstvo.
 

Obísť svet luxusným autom, so spaním v hoteloch a švédskymi stolmi dokáže každý. Autom v cene vody do ostrekovačov každý nie. A práve o tom to je.

 

Táto rally nie je o pohodlí. Je o skutočnom dobrodružstve. Neuveriteľných zážitkoch. Búraní stereotypov a opustení komfortnej zóny, so všetkým, čo robí svet bezpečným, pohodlným, predvídateľným a nudným.

Orientačná Rally

"Vedieť sa poriadne stratiť  je forma umenia, ktoré sa dnes stáva čoraz vzácnejším."

Navigácia:

Vedieť presne kadiaľ ísť, bez možnosti improvizovať, nesprávne odbočiť, zablúdiť, zapadnúť a využiť všetky svoje zmysly, by bola nuda.

 

Vo svete zmapovanom satelitmi, dostupnom na kliknutie v tvojom mobile, je čoraz ťažšie zablúdiť. S myšlienkou nepripraviť ťa o tak vzácnu možnosť a skutočné dobrodružstvo ti nedáme presnú trasu. 

Roadbook:

Každá posádka dostane navigačný Roadbook s množstvom špeciálnych súradníc, pokynov a indícií ktoré jej pomôžu nájsť cestu ku kontrolným bodom rally.

 

Tie sú umiestnené tak, aby vás viedli dobrodružnými cestami,  krásami a zaujímavosťami krajiny.  Od známych až po tie, ktoré sú skryté pred bežnými turistami a o to zaujímavejšie. Cesta, ktorou sa k ním dostanete však nebude vôbec jednoduchá a to, či ich nájdete, záleží len na šikovnosti vašej posádky. 

IMG_20210916_181626.jpg
IMG_0804_edited.jpg

Adventure           Kategória

žiadny pojazdný servis ani švédske stoly...

Adventure rally

žiadny pojazdný servis, ani švédske stoly

Trans-Carpathia - Adventure rally je dobrodružstvo.  Aký by malo zmysel, ak by za Tebou stál celý čas niekto, kto Ti utrie pot na čele, opraví auto a postaví stan? Akonáhle vyrazíš,  jediné, na čo sa môžeš spoľahnúť si Ty a Tvoj tím. Všetko medzi štartom a cieľom je len na vás. Nie je žiadna pomoc, žiadny servis, ani nikto, kto vám pribehne napraviť vankúš. Je len na Tebe, či to zvládneš až do cieľa. Jediná istota ktorú máš je, že zažiješ príbehy, na ktoré určite nezabudneš.

vyrážaš za dobrodružstvom
Čo všetko na teba  čaká? Kde zastaviť? Ako prespať? Čo zjesť, čím sa prikryť a čím si utrieť zadok? Vedieť vopred všetko, by bola poriadna nuda.  Je to o dobrodružstve. Schopnosti improvizácie, úžasnej prírode a divokých, nepoznaných miestach. Najrôznejších výzvach, tímovej práci a umení poradiť si. O dobrom navigátorovi, Zábave a zážitkoch, ktorým sa málo čo vyrovná. O nádherných miestach, náročných cestách a ich prekonávaní. O tom, že aj s obyčajným malým autom sa dá zažiť skutočne veľké dobrodružstvo...

Trans Carpathia Charity

IMG_3496 conv.jpeg

Nádherná príroda

  nie je samozrejmosť

Trans

carpathia Charity

Sme hosťami v neuveriteľne krásnych a mimoriadne pohostinných krajinách. Preto sa cítime povinní, správať sa k nim a ich ľuďom s pokorou a úctou. Stále je tu však omnoho viac toho, čo pre krajiny, ktoré nám dávajú tak úžasné príbehy a zážitky, môžeme urobiť. 

Budúcnosť každej z týchto krajín je pre nás veľmi dôležitá. 
Preto sme sa rozhodli, že pre ňu spravíme viac, než že cestou zamávame domácim a zodraté pneumatiky nenecháme v lese uprostred národného parku... 

Spravme svet o trochu lepším miestom

Príde nám zodpovené a férové, podporiť myšlienky, projekty a ľudí, ktorí pomáhajú udržať, chrániť a zlepšiť nádherný tradičný a unikátny vzhľad krajín, ktoré tak milujeme a pomôcť im. Každému z vás preto dávame možnosť spraviť malé gesto vďaky za úžasné zážitky, možnosti a príbehy, ktoré nám dávajú krajiny, ktorými prechádzame. Prečítajte si viac o tom, ako môžete pomôcť, kliknutím na odkaz nižšie.

Štartovné
 
Prihlásení do 30.5.2022 - 171,- eur
Prihlásení do 31.7.2022 - 211,- eur

Štartovné je za celú posádku jedného vozidla. Čím viac vás bude v aute, tým viac ušetríte a viac zábavy zažijete. 
Účasťou podporujete charitatívne projekty spojené s rally Trans-Carpathia či projekty podľa vlastného výberu v niekoľkých cieľových krajinách.
 

ŠTART na Slovensku !

IMG_20210912_135941_edited.jpg

 Adventure Kategória

Trans-Carpathia rally 

 Adventure Rally

FAQ ADVENTURE
IMG-20210729-WA0008.jpg

Trans-Carpathia

            Adventure rally

Galéria 2021