top of page

Trans-Carpathia
Adventure Rally

"Zo všetkých zázrakov sveta je pohľad na horizont v diaľke, zaiste tým najúžasnejším."  Freya Stark

(Táto sekcia a jej myšlienky sa týkajú Edícií "Adventure Classic" - teda kategórií bežných klasických vozidiel "Low - cost"  :)

(Informácie ku všetkým 4x4 Overland kategóriám (zimné, letné či jesenné nájdete priamo na ich stránkach na našom webe ;)

Zvedavosť a túžba človeka objavovať je jedným z najhlbších črtov ľudskej povahy. Je často silnejšia než všetky naše zmysly a ženie nás vpred. Tým viac, čím menej tušíme, kam vlastne dôjdeme. 

V skratke o nás: 
Cieľom a ideou našej akcie je zábavnou, netradičnou a dobrodružnou formou sprostredkovať intenzívne zážitky v úzkom kontakte s prírodou, krajinou a jej obyvateľmi a prezentovať krásu, rázovitosť a jedinečnosť krajín, ktorými prechádzame.

Povedané jednoducho - Vy a vaše auto dostanete zabrať, ako ešte nikdy predtým a predsa sa vám to bude páčiť.

Vyrážame v ústrety zážitkom, aké sa nezabúdajú. Spoznávať miesta o ktorých mnohí nemajú poňatia. Štýlom, nad ktorým skúsení cestovatelia krútia hlavou - Štýlom, ktorý vás presvedčí,

že na to, aby ste zažili poriadne dobrodružstvo, nepotrebujete vždycky Land -Rover za milión.

Milujeme neznáme a dobrodružné cesty

V kategórii Adventure ich nájdete skutočne mnoho. Trans-Carpathia však nie je offroadová akcia. Našim záujmom nie je brodenie sa v bahne po kľučky dverí a ani nezmyselné ničenie áut. Našim cieľom je objavovanie. Spoznávanie krásnych a neznámych miest. Putovanie autom v hodnote balíčku čipsov po najkrajších, najzaujímavejších a často skutočne odľahlých miestach, kam často nevedú jednoduché a ani asfaltové cesty. Autom za pár drobných. Cestovať luxusným autom, ktoré s ľahkosťou obíde svet, by skrátka bola nuda.
 

Vážime si prírodu

Na našich cestách často vyhľadávame odľahlé a neznáme miesta, na ktorých môže každý z vás zažiť a pocítiť skutočne jedinečný blízky a zmysluplný kontakt nie len so samotnou prírodou, ale aj pôvodnou a tradičnou miestnou kultúrou a tiež domácimi obyvateľmi.

Viac na túto tému nájdete v sekcí "Charity", alebo na odkaze tu:
Čítaj viac

Čo je to orientačná rally?
Ide o závod?


Orientačná (navigačná) rally je typom závodu v ktorom posádka sleduje inštrukcie v roadbooku, aby sa dostala naprieč celou trasou až do cieľa. V našom prípade však nejde o závodenie, ale o zbieranie zážitkov. Netradičné cestovanie, zábavu, akciu a obrovskú túžbu objavovať.
Je mnoho rôznych "rally". Často s limitom na cenu vozidla, na vek či objem motora. Niekde je daná celá trasa a inde nič. Len začiatok a cieľ. A aký je náš cieľ? 
 
Sprístupniť zážitky, príbehy a dobrodružstvá z ďalekých expedičných výprav každému.
Hoci aj tým, ktorým doma stojí malé Twingo či hrdzavá Lada, ale ich chuť niečo zažiť je silnejšia, než šróby, čo držia ich motor...
Je skutočne veľa toho, čo by sme vám chceli povedať...
Nie len o samotnej akcii a jej myšlienke, o nás, ale aj o tom, že cestovanie autami za drobné nás občas môže naučiť omnoho viac, než len opraviť veci kladivom a železným drôtom.

Táto sekcia je pre nás veľmi dôležitá a budeme radi, ak si ju o nejaký čas budete môcť prečítať v plnej a omnoho širšej forme v podobe blogu rozdeleného do rôznych tém. Náš web však ešte stále potrebuje množstvo úprav a voľného času, z ktorého takmer všetok venujeme práve príprave trás, miest a dobrodružstiev, ktoré sú kľúčom k tomu, aby vaše zážitky stáli skutočne zato. Zatiaľ pre vás máme pár jednoduchých myšlienok, ktoré vám povedia o trochu viac na tému dobrodružstva, ktoré je jednou z hlavných esencií v kategórií Adventure. 
"Rally" Trans - Carpathia

Trans-Carpathia rally je výprava, ktorej najvyššou hodnotou je dobrodružstvo.

Dobrodružstvo je pojem, ktorého význam bol vďaka marketingovým hlúpostiam sprznený a zašľapaný do podoby, ktorú si dnes väčšina ľudí predstavuje ako dovolenku bez hotela a pláže.

Dobrodružstvo však nemá pevnú formu. Nie je to miesto, ani vec, nemá podmienky a ani pravidlá.

Má však jeden dôležitý znak - zážitky, ktoré s návratom domov neblednú a na ktoré si spomeniete  aj po mnohých rokoch.

 

Zážitky však nie sú len synonymom pre nádherné a pohodlné skúsenosti.

Zážitkami sú aj momenty, ktoré vám dajú zabrať. Také, ktoré preveria vás a rovnako celý tím, vystavia situáciám, na aké určite nie ste zvyknutí a dajú vám možnosť s humorom a potešením riešiť problémy, ktoré by ste inak vlastne vôbec nemali. 

Tento výlet nie je All-Inclusive.

(Kategória Adventure)
Dovolenka v hoteli, kde sa každý večer vraciate unavení výberom jedál zo švédskych stolov späť do svojej svojej izby, aby ste zapli televíziu, zízali na správy a plnili instagram fotkami koktejlov s dáždničkami skrátka nemá význam. Myslieť pri tom na každodenný život a problémy, ktoré vás pri návrate čakajú doma je pravým opakom toho, čo znamená oddych.

Táto Rally je o dobrodružstve...
Na myslenie o každodennom živote Ti rozhodne nedá šancu.  Prečo? Pretože často nebude signál. ...Zapadá slnko, stmieva sa,  auto neštartuje, ty nemáš spravenú večeru, nemáš postavený stan, blíži sa búrka a nemáš najmenší pojem, kde vlastne si, no napriek tomu sa cítiš lepšie, živšie a šťastnejší než v tom najluxusnejšom hoteli... Môže sa stať, že sa stratíš, zablúdiš, zapadneš uprostred neznámej krajiny bez signálu. No práve na tieto momenty si budeš určite spomínať najradšej. Jedno je však absolútne isté - ak zostaneš doma, nestane sa určite vôbec nič... 
 

Po takto strávenom týždni, sa dokonale odpojíš od bežného sveta a zažiješ veci,

ktoré ti naň po mnohých stránkach zaručene zmenia pohľad. 

Budeš musieť riešiť veci, nad ktorými sa dnes väčšina ľudí nemusí zamýšľať. Spraviť ostatným v tvojom tíme jedenie, nájsť miesto na spanie. Chceš mať večer teplo? Musíš si spraviť oheň. Stratil si sa? Nauč sa využiť svoje zmysly a nájsť správnu cestu.


Mohli by sme Ti nakresliť presnú trasu a povedať o každom kameni, diere či nástrahe na ceste a pripraviť ťa tak o skutočné dobrodružstvo. Aký by to však malo význam?
Dobrodružstvo zažiješ len vtedy, ak nemáš poňatia, čo ťa čaká zajtra, o hodinu či o desať minúť.


Nie sme cestovná kancelária 
A úprimne, je nám jedno, či spravíš perfektné fotky na instagram.

 

Táto rally je o niečom inom. Chceme aby si zažil skutočné dobrodružstvo v jeho najčistejšej forme.

Budeme v podstate radšej, ak do cieľa dorazíš s rozbitým mobilom. Roztrhaným tričkom, zodratými gumami a chrbátom boľavým od spania v kufri tvojho úbohého auta, no so srdcom plným skutočných emócií a hlavou plnou zážitkov, ktoré Ti doma nikdy nikto neuverí.

Chceme, aby si opustil komfortnú zónu. Spolu so všetkým, čo robí svet pohodlným, predvídateľným a neuveriteľne nudným. Aby si poznal miesta a zažil príbehy o ktorých väčšina ľudí nemá poňatia a našiel nový pohľad na to, čo skutočne znamená dobrodružstvo.


Každému z vás chceme dať možnosť
Zblížiť sa so skutočne unikátnou prírodou a oddýchnuť si.

 

No zároveň sa unaviť, avšak úplne iným, zábavnejším a zmysluplným spôsobom

než aký vám prináša bežný život.
Po týždni strávenom v obklopení prírody sa budete cítiť skutočne bližší. Nie len k prírode samotnej, ktorej krásu a dôležitosť sa vám snažíme ukázať, no najmä ku sebe navzájom. 


Nezáleží či ste otec a syn, ktorí sa vydali za dobrodružstvom. Tím kolegov z práce, muž so ženou, alebo partia najlepších kamarátov. Dostanete jedinečnú možnosť spojiť svoje sily a pracovať ako jeden tím.  
Nezáleží pritom, či ste dvaja alebo ôsmi. 
Čakajú na vás mnohé výzvy, krásne, zábavné, ale aj náročné, ktoré zvládnete

jedine s tímovým duchom a poriadnou dávkou spolupráce.

 

IMG_20210916_181626.jpg

Kategória Adventure Classic:

Vozidlá za pár drobných...

žiadny pojazdný servis, ani švédske stoly

Trans-Carpathia - Adventure rally je dobrodružstvo.  Aký by malo zmysel, ak by za Tebou stál celý čas niekto, kto Ti utrie pot na čele, opraví auto a postaví stan? Akonáhle vyrazíš,  jediné, na čo sa môžeš spoľahnúť si Ty a Tvoj tím. Všetko medzi štartom a cieľom je len na vás. Nie je žiadna pomoc, žiadny servis, ani nikto, kto vám pribehne napraviť vankúš. Je len na Tebe, či to zvládneš až do cieľa. Jediná istota ktorú máš je, že zažiješ príbehy, na ktoré určite nezabudneš.

vyrážaš za dobrodružstvom
Čo všetko na teba  čaká? Kde zastaviť? Ako prespať? Čo zjesť, čím sa prikryť a čím si utrieť zadok? Vedieť vopred všetko, by bola poriadna nuda.  Je to o dobrodružstve. Schopnosti improvizácie, úžasnej prírode a divokých, nepoznaných miestach. Najrôznejších výzvach, tímovej práci a umení poradiť si. O dobrom navigátorovi, Zábave a zážitkoch, ktorým sa málo čo vyrovná. O nádherných miestach, náročných cestách a ich prekonávaní. O tom, že aj s obyčajným malým autom sa dá zažiť skutočne veľké dobrodružstvo...

bottom of page