top of page
DJI_0824.JPG
Logo 2022.png

Spravme spolu svet o trochu lepším miestom...

 


Sme hosťami v neuveriteľne krásnych a mimoriadne pohostinných krajinách.

Preto sa cítime povinní, správať sa k nim a ich ľuďom s pokorou a úctou. Stále je tu však omnoho viac toho, čo pre krajiny, ktoré nám dávajú tak úžasné príbehy a zážitky, môžeme urobiť. 

Budúcnosť každej z týchto krajín je pre nás veľmi dôležitá. 
Preto sme sa rozhodli, že pre ňu spravíme viac, než že cestou zamávame domácim a zodraté pneumatiky nenecháme v lese uprostred národného parku...


Príde nám zodpovené a férové, podporiť myšlienky, projekty a ľudí, ktorí pomáhajú udržať, chrániť a zlepšiť nádherný tradičný a unikátny vzhľad krajín, ktoré tak milujeme a pomôcť im. Každú štartujúcu posádku žiadame o malé gesto vďaky za úžasné zážitky, možnosti a príbehy, ktoré nám dávajú krajiny, ktorými prechádzame.

Video obsahuje titulky vo vašom jazyku.

Svet potrebuje lesy. Prečo? To snáď už dnes nikomu netreba vysvetľovať. Lesy potrebuje každý a potrebujeme ich aj my. Chceme preto pomôcť obnoviť a zachrániť čo najviac lesov, aby sme sa aj v budúcnosti mali kde stratiť, zapadnúť, zablúdiť a zažiť dobrodružstvo.

Bolo by fajn, ak by každá posádka prinesla vrece stromov a po ceste ich vysadila na miestach, kde sa im páči. Ale takto jednoducho príroda nefunguje. Navyše, nevieme si predstaviť, vaše prepchaté malé auto, ktoré ledva nesie vás a vašu batožinu s vrecom plným sadeníc a motykou na streche.

Našli sme preto jednoduchší spôsob, ako pomôcť udržať krajinu pokope a odvďačiť sa za nekonečné možnosti, ktoré nám každá z krajín dáva. Týmto spôsobom sme zaviedli možnosť, kde každý štartujúci tím vyzbiera aspoň 50 € na akúkoľvek oficiálnu charitatívnu organizáciu podľa vlastného výberu, ktorá operuje v jednej z krajín na trasách Rally Trans-Carpathia.

Takže vlastne charita, alebo lesy? Ako to celé funguje?


Jednoducho.

Každá štartujúca posádka môže vyzbierať minimálnu sumu, ktorú venuje charitatívnej/dobročinnej organizácii

s miestom pôsobenia v jednej z krajín, ktorou vedú trasy výprav Trans-carpathia rally 2022 a 2023.

(Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Ukrajina alebo Rumunsko).

Ako teda môžeme pomôcť?
 

Máte dve možnosti:

 

1. Svoj príspevok môžete venovať na obnovu a zalesňovanie

kritických miest v Karpatoch. 


Spolupracujeme s najväčšou Rumunskou  organizáciou, ktorá sa venuje obnove a výsadbe lesov.
Práve vďaka príspevkom, ako sú tie vaše, bolo v roku 2020 vysadených viac ako
pol milióna nových stromov.


Pokiaľ sa rozhodnete pre lesy, z peňazí každej posádky bude vysadené množstvo nových stromov na dôležitých miestach, aby bola krajina chránená pred pustnutím a eróziou. Okrem toho, za pár rokov vykompenzujú aj všetko palivo spálené posádkou. 

 

Web projektu: https://www.plantamfaptebune.ro

Platobný portál pre pre dobročinný príspevok:
https://www.plantamfaptebune.ro/doneaza/
Ako sú použité vaše prostriedky?   https://www.plantamfaptebune.ro/rapoarte-anuale/


IBAN: RO15INGB0000999910089029
SWIFT: INGBROBU
Banka: ING Bank București Centrală
Príjemca: Asociația EcoAssist


Dôležité: Prosíme uchovajte doklad o platbe  - výpis, potvrdenie, snímku obrazovky a pod.

                   ktoré je treba nahrať cez formulár nižšie. Ďakujeme!
 

Formulár pre odoslanie potvrdenia o darovaní - https://forms.gle/w8dEQcrRa1buzdsQ6

Plantam fapte bune.
plantam-fapte-bune-despre.jpg

2. Svoj príspevok môžete venovať akémukoľvek inému dobročinnému projektu v niektorej z krajín na trase rally Trans-carpathia!

 

Vašou úlohou bude nájsť vhodný projekt, ktorý vás zaujme natoľko, aby ste mu venovali svoj príspevok. Projekt, pre ktorí ste sa rozhodli, nám najneskôr dva týždne pred štartom vašej akcie, pár vetami opíšete a poviete nám, prečo ste vybrali práve ten. 

Formulár pre váš vlastný projekt nájdete TU: 
https://forms.gle/ZST7u4FhHh1hCVmCA
Nájdenie vlastného dobročinného projektu vás nebude stáť veľa času a samy objavíte množstvo úžasných a zmysluplných možností. Dozviete sa o problémoch sveta a prírody, o ktorých ste možno nevedeli že existujú a zistíte, aké naozaj dôležité, je pomôcť. 

 

Našim cieľom je vzbudiť záujem o dobročinné aktivity, ktoré dnes majú obrovský dosah na ochranu prírody a krajiny a dať každému účastníkovi, ktorý naplno využíva ich úžasné možnosti dôvod, zaujímať sa o problémy konkrétneho miesta, lokálnych ľudí a prírody a pomôcť jej, ako gesto vďaky za všetko, čo mu daná krajina poskytla.

Nižšie nájdete niekoľko organizácii, ktoré máme radi - pre inšpiráciu.
Postupne budeme pridávať ďalšie....


Môžete si však vybrať akúkoľvek inú, ktorá vyhovuje vám a vašim predstavám o tom, čo pokladáte za dôležité. Nezabudnite prosím, že sa musí jednať o organizáciu, ktorá pôsobí v jednej z krajín, ktorými prechádza Rally Trans-Carpathia.

 

Ďakujeme!

maxresdefault.jpg
stiahnuť (1).png

Ochrana vysoko hodnotnej prírodnej krajiny Transylvánie
Zmysluplné projekty, ktoré pomáhajú udržať tradičný charakter unikátnej krajiny.

clovek-v-tisni-logo_image_620x349.jpg

Humanitárna pomoc pre Ukrajinu.

stiahnuť.png

Susedná Ukrajina, po ktorej radi cestujeme zažíva vojnu.

Ľudia na úteku pred vojnou potrebujú našu pomoc.

ďakujeme!

Pomohli ste správnej veci

Naša misia:

 

  • Keď sme vyrazili na našu prvú cestu, nikto z nás nepoznal pojem „zodpovedný cestovný ruch“. Od samého počiatku nášho cestovania však myslíme na zmysluplné zážitky a zodpovedné správanie ku krajine, ľuďom a prírode. Jej krása, unikátnosť a prívetivosť ľudí nás k princípom zodpovednosti priviedla tak nejak prirodzene a veríme, že tomu bude rovnako aj u Vás.

  • Naša výprava sa od samého začiatku vníma ako hosť v nádherných a jedinečných destináciách s pohostinnými obyvateľmi. Podpora, kontakt s nimi, prezentovanie krajiny a aj potreba ochrany jej krás vždy boli a sú naším hlavným záujmom. Každý  účastník expedície dostáva jedinečnú možnosť spoznať a oceniť unikátnu povahu krajiny, ktorú navštívi. Prvoradým cieľom a ideou našej akcie, je sprostredkovať zážitky a prezentovať krásu, rázovitosť a jedinečnosť krajín, ktorými prechádza.

  • Myšlienkou našej akcie, je priniesť netradičné, bohaté no dostupné zážitky z dobrodružných výprav v úzkom kontakte s krajinou, prírodou a jej obyvateľmi, nie organizovať bezohľadný "nájazd" lesmi a dedinami. Prezentovaním unikátnych krás krajiny, chceme rozšíriť povedomie o ich dôležitosti a poukázať na potrebu ich ochrany a podpory.  Rešpektujeme pravidlá, pokyny, lokálne podmienky či povolenia, ktorými sa riadime a pokladáme to za samozrejmosť.

 

  • Sme podujatie, ktoré sa snaží rozvíjať v spolupráci lokálnych organizácií a orgánov so vzájomnou podporou zo strany miestnych ľudí a lokálnych služieb.

 

 

  •     Naše cesty  vedú často odľahlými, jedinečnými a riedko osídlenými miestami, čo podporuje sociálny aj kultúrny kontakt a výmenu informácií s miestnym obyvateľstvom a jeho priamu podporu. Najmä kúpou lokálnych produktov a využitím lokálnych služieb. Spolu s vami sme teda aj určitá sila a možnosť, ako s podporou domáceho obyvateľstva, posunúť potenciál cestovania smerom k vzájomnosti a zodpovednosti. Vytvárať príležitostí pre miestnych obyvateľov a lokálne hostiteľské komuníty a tým zlepšiť ich prístup k odvetviu cestovného ruchu.

  • Našim cieľom je poskytovať turistom neštandardné a výnimočné zážitky, prostredníctvom zmysluplných, zábavných, hlbších a skutočných kontaktov s miestnymi ľuďmi a lepšieho porozumenia miestnej kultúre, sociálnym aj environmentálnym záležitostiam.
     

  • Nikdy sme nepovažovali pohostinnosť a využitie krajiny na naše aktivity za samozrejmosť, ale vždy sa snažíme vrátiť čo najviac ľuďom a ich krajine.

Naša misia
DJI_0175.MP4_000004525.jpg
bottom of page