top of page
Image by Artem Zhukov

Slovensko - Chorvátsko - Bosna - Čierna hora...

TRANS CARPATHIA  RALLY

Kategória Tourist

TRASA 2024

Turisticko - Orientačná rally

ŠTART: 20.7.2024

Nové info pre rok 2024 !

IMG_20210725_164200.jpg

Kategória Tourist

Trans-Carpathia
Letná Orientačná Rally

20.-27. Júl 2024

Týždňový dobrodružný Road-trip, ktorý vás prevedie nezvyčajnými a krásnymi miestami niekoľkých krajín, štýlom orientačnej rally s navigačným GPS roadbookom.

Kategória Tourist je v porovnaní s kategóriou "Adventure" menej náročná varianta Letnej Edície Rally Trans-Carpathia, zameraná na tie najkrajšie miesta v krajine, na ktoré je možné dôjsť asfaltom, či prírodnými cestami, ktoré zvládnete s každým, bežným autom...

Vyskúšate si navigáciu, prácu s mapou a dostanete sa na miesta, kam by vás možno nikdy nenapadlo ísť, spôsobom, ktorý vás bude rozhodne baviť a prinesie množstvo prekvapení, zážitkov a dobrodružstva.

 

Je len na vás, či vezmete bežné auto, dovolenkový van, nalešteného veterána, motorku alebo Trabant. V každom prípade bude Váš zážitok o niečo iný a originálnejší. V kategórii "Tourist" môžete štartovať skutočne na čomkoľvek...

Na ceste za          dobrodružstvom

 Tourist category

Tourist Kategória

20.7 - 27.7.2024

Trans-Carpathia rally 

Nezáleží, aké máš auto,

je to o zážitkoch... :)

Navigácia - Orientačná rally:

Každá posádka používa navigačný rally Roadbook s množstvom špeciálnych bodov, pokynov a indícií ktoré jej pomôžu nájsť cestu ku kontrolným bodom rally. Tie sú umiestnené tak, aby vás previedli krásami a zaujímavosťami krajiny.  Od tých známych, až po také, ktoré nenájdete v mapách a sú skryté pred bežnými turistami a o to zaujímavejšie. To, či ich nájdete, však bude záležať len na vašej šikovnosti!

Idea:

Niektorí svoje cesty dôkladne plánujú, aby sa vyhli ťažkostiam, ale tiež úžasným prekvapeniam  a zážitkom. Iní prijímajú dobrodružné výzvy a hľadajú nepoznané...

Vedieť vopred všetko o mieste na ktoré ideš, mať všetko naplánované a vedieť všetko čo budeš robiť, zmení zážitok z objavovania do nudného odškrtávania zoznamu s vecami, ktoré je treba urobiť.  Vedieť vopred, kam ideš a čo všetko Ťa čaká, je skrátka nuda...

 

Táto rally je pre tých, ktorých nebavia nudné dovolenky - Je pre tých, čo chcú vyraziť a zažiť aktívny Road-trip, plný nečakaných zážitkov a miest o ktorých existencii vôbec netušili...

IMG_20210724_130757_edited.jpg
Logo bez roku.png

V kategórii Tourist nie sú žiadne obmedzenia pre Vaše vozidlá, avšak...

Budú však od neho záležať vaše zážitky! Či na výlet vezmeš Starú Felíciu, nový Mercedes, Poľského Malucha alebo krásny veterán je len na Tebe. Nezabudni však na to, že prekonať nádherné a neznáme cesty ďalekých krajín autom starším, než si Ty sám,
je skrátka omnoho väčšie dobrodružstvo...

Pravidlá  pre vozidlá

Kategória Tourist - 2024:

Trans-Carpathia rally

je dobrodružstvo...

Aký zmysel by malo dobrodružstvo, ak by za Tebou celý čas stál niekto, kto Ti poradí kam odbočiť, utrie pot na čele, opraví defekt a postaví stan?

Neexistuje preto žiadny pojazdný servis ani pomoc. Akonáhle vyrazíš to hlavné, na čo sa musíš spoľahnúť si Ty a Tvoj tím a prirodzene ostatné posádky, ktoré si tradične pomáhajú. Preto si svoj tím vyber čo najlepšie. Všetko medzi štartom a cieľom je len na vás a vašej šikovnosti!

Nauč sa pracovať s mapami. Budeš ich skutočne potrebovať.. Užívaj si, objavuj krajinu, mnohé prekvapenia a nádherné miesta. Spoznávaj.. Zastaň kedy sám chceš a spi tam, kde sa Ti zapáči. Pod nebom s hviezdami na lúke spolu s inými, pod stanom v aute alebo v hoteli. Improvizuj. Cestuj s inými posádkami, alebo pokojne sólo. Je to len na Tebe.

 

Nepovieme Ti kedy zastať, kde si ustlať, ani čo zjesť. Neopravíme za Teba auto ani Ti nenapravíme vankúš. Dostaneš však možnosť zažiť a uvidieť viac, než si za týždeň dokážeš zapamätať. A práve o tom to je...!

31b911vh22m61.jpg
compass-17145.png

TRASA 2024

Tajomstvá Balkánu

Kam ideme: 

Slovensko, Chorvátsko, Bosna, Čierna hora

Trasa povedie tými najkrajšími cestami a miestami o ktorých ste možno netušili a ktoré často nenájdete v mapách. S množstvom možností pre kemping, turistiku či oddych pri vode. Kultúra, pamiatky, more, vodopády, úžasná príroda, hory, adrenalínové prekvapenia, výhľady a miesta, ktoré si zamilujete. Miesta, na ktoré sa dá dostať lepším či horším asfaltom a občas nenáročnou  prašnou  cestou ktorú zvládnete s akýmkoľvek bežným autom...

Image by Luis Gherasim

Príroda a zážitky          pre nás nie sú

       samozrejmosť...

Logo bez roku.png

Trans-carpathia
Charity

Sme hosťami v neuveriteľne krásnych a mimoriadne pohostinných krajinách. Preto sa cítime povinní, správať sa k nim a ich ľuďom s pokorou a úctou. Stále je tu však omnoho viac toho, čo pre krajiny, ktoré nám dávajú tak úžasné príbehy a zážitky, môžeme urobiť.

Budúcnosť každej z týchto krajín je pre nás veľmi dôležitá. 
Preto sme sa rozhodli, že pre ňu spravíme viac, než že cestou zamávame domácim a zodraté pneumatiky nenecháme v lese uprostred národného parku... čítaj viac.

Trans-carpathia rally

Spravme svet o trochu lepším miestom

Príde nám zodpovené a férové, podporiť myšlienky, projekty a ľudí, ktorí pomáhajú udržať, chrániť a zlepšiť nádherný tradičný a unikátny vzhľad krajín, ktoré tak milujeme a pomôcť im. Každému z vás preto dávame možnosť spraviť malé gesto vďaky za úžasné zážitky, možnosti a príbehy, ktoré nám dávajú krajiny, ktorými prechádzame. Prečítajte si viac o tom, ako môžete pomôcť kliknutím na odkaz nižšie.

Štartovné
 
Prihlásení do 21.6.2024  - 199,- eur
Prihlásení do 14.7.2024  - 241,- eur

Štartovné je za celú posádku jedného vozidla. Čím viac vás bude v aute, tým viac ušetríte.
Účasťou podporujete charitatívne projekty spojené s rally Trans-Carpathia či projekty podľa vlastného výberu v niekoľkých cieľových krajinách.
 

posádka s členom ZŤP polovičné Štartovné.

FAQ LETO Turist

Zopár obrázkov, aby ste nám verili, že občas dokážeme cestovať aj po asfalte.
Viac vám neukážeme, aby ste sa mohli tešiť na prekvapenia! :)

MOO_7698.JPG
Logo bez roku.png

ŠTART: 20.7. - Slovensko

Trans-Carpathia rally 

Logo 2.png
bottom of page