top of page

2WD / 4WD 
Adventure Classic:

LOGO ZIMA 2WD SK.png

Autom za drobné...

Kompletné info

Kategória Adventure

 

Zimný špeciál

 Prečítajte si zopár slov O NÁS tu. 

Spoznaj s nami nádherné miesta
Severného Slovenska, Tatranského Poľska a Rumunskej Transylvánie, o ktorých mnohí nemajú poňatia... ;)

Trans-Carpathia 2023

Zimný špeciál

Poznávacia zimná orientačná rally pre klasické vozidlá

3. - 10. Február 2023

Slovensko - Poľsko - Maďarsko - Rumunsko

VOZIDLÁ A TRASA 

Na zimu máme pre vás mierne upravené pravidlá :)

1. Zoženieš do 1000 eur.
2. Alebo vek nad 12 rokov
3. Alebo objem do 1400ccm.

Terénne vozidlá bez obmedzení môžete prihlásiť v samostatnej kategórii 4x4 Open - TU.

Dobrodružný Zimný špeciál :)

Kto povedal, že v zime treba sedieť doma?

Čakajú na vás tie najkrajšie miesta a zimné cesty Karpát a Transylvánie...

Dobrodružná orientačná rally vás prevedie cestami, ktoré každému milovníkovi zimnej jazdy poriadne rozbúšia srdce.

 

Vezme vás na krásne a často neznáme miesta, ktoré sú jedinečné práve uprostred zimy a ktoré by vás samých možno nikdy nenapadlo navštíviť.

Vôbec to však nebude bežná dovolenka, na akú ste zvyknutí...
Bude o skutočnom dobrodružstve, opustení komfortnej zóny a nezabudnuteľných zimných zážitkoch.  Práve za touto hranicou, sa totiž začína každé veľké dobrodružstvo...

Navigácia:

Vo svete zmapovanom satelitmi, dostupnom na kliknutie v tvojom mobile, je čoraz ťažšie zablúdiť. S myšlienkou nepripraviť ťa o tak vzácnu možnosť a skutočné dobrodružstvo ti nedáme presnú gps trasu. Dostaneš však niečo omnoho zaujímavejšie... :)

...vedieť presne kadiaľ ísť, bez možnosti improvizovať, nesprávne odbočiť, zablúdiť, zapadnúť a využiť všetky svoje zmysly, reťaze alebo lopatu by bola skrátka poriadna nuda...

Roadbook:

Každá posádka dostane navigačný Roadbook s množstvom špeciálnych pokynov, súradníc a indícií ktoré jej pomôžu nájsť cestu cez kontrolné body naprieč celou trasou rally.


Tie sú umiestnené tak, aby naplno využili potenciál nádhernej zimnej krajiny.
Povedú vás tými najkrajšími zimnými cestami a miestami, ktoré sú výnimočné práve počas zimy. Od známych až po tie, ktoré sú ukryté pred bežnými turistami a ktoré by vás určite nenapadlo navštíviť. Nájsť ich však občas nebude jednoduché a to, či sa k nim dostanete, záleží len na šikovnosti vašej posádky...

Trasa kategórie Adventure:

Od najkrajších miest a známych pamiatok, až po neznáme, skryté a krásne miesta uprostred nádhernej karpatskej prírody, kam vedú len zaviate biele cesty...
 

Náročnosť trasy:
Trasa je pripravená tak, aby ste ju aj počas pravej zimy, dokázali so správnou výbavou zvládnuť autom s predným náhonom. Niektoré extra úseky trasy budú už tradične, určené len pre vozidlá s pohonom 4x4. Je teda len na vás, či sa vyberiete aj cez ne. Určite však budú stáť za to!

Trasa bohatá na zážitky
Ukážeme vám najkrajšie zákutia krajiny, divoké a odľahlé, ktoré by ste sami možno nikdy neobjavili. Prírodu, dedinky v horách zaviate snehom a výhľady, na ktoré určite tak skoro nezabudnete.

Prevedieme vás miestami, ktoré sú výnimočné práve počas zimy. 
Od nádherných pamiatok a zaujímavostí stvorených človekom, až po krásy prírody ukryté na miestach, kam nedosiahne signál. - Berte to ako príležitosť, oddýchnuť si, zažiť skutočné dobrodružstvo a vychutnať kontakt s prírodou a priateľmi.

Zimu naozaj milujeme...
Môžete sa preto tešiť na mnohé prírodné cesty a cestičky pokryté snehom, ktoré budú pre milovníkov zimnej jazdy skutočným šoférskym potešením. 

Mnohých potešia nekonečné možnosti pre zimný kemping, či romantické večery strávené pod hviezdnym nebom o samote pri táboráku, či v spoločnosti ostatných posádok na obľúbených spoločných kempoch, trblietavé zimné rána aj západy slnka uprostred hôr.


Ako budeme v zime kempovať /spať? 
Odpoveď na túto a ďalšie otázky, nájdete nižšie v sekcií Kompletné info.

Čaká na vás skutočne veľké dobrodružstvo. Stačí sa len zbaliť a vyraziť s nami! :)

 

Spravme svet o trochu lepším miestom

Príde nám zodpovené a férové, podporiť myšlienky, projekty a ľudí, ktorí pomáhajú udržať, chrániť a zlepšiť nádherný tradičný a unikátny vzhľad krajín, ktoré tak milujeme a pomôcť im. Každému z vás preto dávame možnosť spraviť malé gesto vďaky za úžasné zážitky, možnosti a príbehy, ktoré nám dávajú krajiny, ktorými prechádzame. Prečítajte si viac o tom, ako môžete pomôcť, kliknutím na odkaz nižšie.

Štartovné:
 
Prihlásení do 29.1.2023 - 212,- eur

Registrácie a nové detaily k ročníku 2024 pripravujeme!

Štartovné je za celú posádku jedného vozidla. Čím viac vás bude v aute, tým viac ušetríte a viac zábavy zažijete. 
Účasťou podporujete charitatívne projekty spojené s rally Trans-Carpathia
v niekoľkých cieľových krajinách.

 

aerial-photography-of-trees-1438761-1-1568x882.jpg
LOGO ZIMA 2WD SK.png

ZIMný Dobrodružný Špeciál

Pridáš sa k nám?

Kompletné info

FAQ 2WD
LOGO ZIMA 2WD SK.png
DSC04535_edited.jpg

Trans

carpathia Charity

Sme hosťami v neuveriteľne krásnych a mimoriadne pohostinných krajinách. Preto sa cítime povinní, správať sa k nim a ich dobrosrdečným ľuďom s pokorou a úctou. Stále je tu však omnoho viac toho, čo pre krajiny, ktoré nám dávajú tak úžasné príbehy a zážitky, môžeme urobiť. 

Budúcnosť každej z týchto krajín je pre nás veľmi dôležitá. 
Preto sme sa rozhodli, že pre ňu spravíme viac, než že cestou zamávame domácim a zodraté pneumatiky nenecháme v lese uprostred národného parku...